O nas

Szukasz profesjonalnej pomocy prawnej? Jesteś we właściwym miejscu.

W kancelarii Bafia Jóźwiak najważniejsze jest dla nas dobro klientów. Nie dzielimy ich na dużych i małych, bo wiemy, że za każdą sprawą stoją ludzie i ich realne potrzeby. Z tego powodu do wszystkich powierzonych nam zadań podchodzimy z równym zaangażowaniem – obojętnie, czy chodzi o przygotowanie opinii prawnej, sporządzenie pisma, czy reprezentację przed sądem lub organem egzekucyjnym.

Uważamy, że ekspert od wszystkiego jest ekspertem od niczego. Właśnie dlatego każdy z naszych prawników ma swoją konkretną specjalizację, za którą stoi wiedza i przede wszystkim wieloletnie doświadczenie. Oznacza to, że obojętnie, czy potrzebujesz pomocy w sprawach karnych, czy przy odfrankowieniu kredytu – możesz liczyć na wsparcie prawnika, który prowadził już setki spraw takich jak Twoja.

Skupienie na konkretnych dziedzinach pozwala nam działać skutecznie. Pomogliśmy naszym klientom zawrzeć już ponad 20.000 korzystnych ugód, a w wypadku komunikacyjnym wywalczyliśmy zasądzenie wysokości 4.500.000 złotych.

Współpracujemy z kancelariami z różnych miast, by w razie konieczności zapewnić Ci pomoc prawną także poza Trójmiastem. Cenimy pracę zespołową, bo wiemy, że spojrzenie na tę samą sprawę z różnych perspektyw pozwala osiągnąć najlepsze rezultaty. Każde zagadnienie możemy więc przedyskutować w większym gronie, korzystając z doświadczenia koleżanek i kolegów. Duży zespół pozwala nam również zadbać o ciągłość prowadzenia Twojej sprawy – żaden urlop czy zwolnienie lekarskie nie będzie tu przeszkodą.

Tam, gdzie Ty widzisz skomplikowane przepisy, my znajdziemy rozwiązanie Twoich problemów. Wierzymy, że nawet o trudnych rzeczach można mówić w prosty sposób. Unikamy prawniczego żargonu. Pomagamy Ci w pełni zrozumieć Twoją sytuację i podejmować świadome decyzje.

Wiedzą dzielimy się również za darmo. Rozumiemy, że ograniczenia finansowe nieraz okazują się największą przeszkodą w dochodzeniu swoich praw. Właśnie dlatego wiele spraw prowadziliśmy pro bono. Dbamy też o to, by artykuły w naszej bazie wiedzy były naprawdę użyteczne – czasami już zapoznanie się z nimi wystarczy Ci, by rozwiązać dany problem lub znaleźć odpowiedź na Twoje pytanie.

Skontaktuj się i daj nam działać w Twoim imieniu. Z doświadczenia wiemy, że im szybciej zdecydujesz się na pomoc profesjonalnego pełnomocnika w swojej sprawie, tym większa szansa, że zakończy się ona sukcesem.

 

Poznaj nasz zespół

Ryszard Bafia – prawnik z trzydziestopięcioletnim doświadczeniem. Adwokat. Poprowadził w swojej karierze tysiące spraw przed sądami w całym kraju. Specjalista w sprawach karnych, karno-skarbowych, cywilnych i spadkowych.


Mateusz Jóźwiak – prawnik z ponad dziesięcioletnim doświadczeniem. Adwokat. Wybitny specjalista w sprawach cywilnych o zapłatę przeciwko ubezpieczycielom oraz sprawach administracyjnych. Przeprowadził 10 000 spraw o zapłatę przeciwko ubezpieczycielom.


Paweł Sebastian Bafia – prawnik z dwunastoletnim doświadczeniem. Doktor nauk prawnych. Specjalista z prawa rynku finansowego oraz prawa cywilnego.


Joanna Musiał – radca prawny, specjalistka od spraw upadłości oraz restrukturyzacji. Ekspertka w sprawach przeciwko ubezpieczalniom oferującym ubezpieczenia na życie oraz instytucjom kredytowym.


Piotr Obidziński – prawnik z dwudziestoletnim doświadczeniem. Specjalista od prawa ubezpieczeniowego i sporów z ubezpieczalniami. Wybitny znawca w dziedzinie sporów dotyczących szkód majątkowych.


Marta Wach – prawnik z wieloletnim doświadczeniem. Specjalistka od spraw ubezpieczeń komunikacyjnych i osobowych, przeprowadziła już ponad 500 spraw przeciwko ubezpieczycielom. Ekspertka w sprawach dotyczących błędów medycznych.


Katarzyna Tobiasz – radca prawny z dziesięcioletnim doświadczeniem. Specjalizuje się w sprawach cywilnych, w szczególności w sprawach o odszkodowanie i zadośćuczynienie przeciwko zakładom ubezpieczeń.


Mateusz Stefaniak – adwokat specjalizujący się w odszkodowaniach komunikacyjnych (OC, AC) oraz osobowych w tym za represje z czasów PRL w szczególności dla osób internowanych i bezprawnie pozbawionych wolności w stanie wojennym. Laureat konkursu krasomówczego Pomorskiej Izby Adwokackiej.